Téma týdne – Ovoce a zelenina

Tvorba záhonů z konstruktivních stavebnic, námětová hra na obchod a výtvarné tvoření

Ve třídě Kuřátka bylo tématem minulého týdne “ Ovoce a zelenina. „Tohle téma si děti velmi oblíbily, protože nejprve tvořily záhony z dřevěných ohrádek, Sevy stavebnice nebo dřevěných kostek, poté se děti snažily do vytvořených záhonů umístit zeleninu.

Další den děti postavily z kartonových cihliček malý obchůdek s ovocem a zeleninou. Starší děti předškolního věku se snažily znázornit každý roli nejprve “ prodavajícího a poté kupujícího. Děti se různě mezi sebou v rolích prostřídaly. Předškoláci se naučili pracovat s pokladnou, procvičili si počítání do deseti.

V závěru týdne se děti vyzkoušely pracovat s barvičkami. Děti si vybraly některé ovoce z papíru a domalovaly ovoce správnou barvou.  Starší děti předškolního věku tvořilo ovoce pomocí špejle, kterou namáčely do barevné tuše.  Vytvořené ovoce z papíru se dětem moc povedlo.