1. společné povídání: Pohádka O třech medvědech

S pohádkou O třech medvědech jsme se v týdnu učili, na kterém místě sedím, jakou velikost židličky potřebuji. Jak se u stolečku sedí, zasouvá, aby o ní kamarád nezakopl, a nebo já sám. Povídali jsme si v kroužku o pohádce, jak Mášenka medvídkům v domečku všechno rozházela a medvídci pak nemohli nic najít, ani si poznat. Děti se učili, kam své věci ukládat – ve třídě i v šatně. A protože jsme tu všichni kamarádi, učili jsme se si pomáhat. Medvídkům jsme pak stavěli nové domečky, židličky a postýlky.

Naučili jsme se novou písničku pro dobrou náladu s názvem Zpívejme si a básničku Kuřátka.

My jsme děti, malé děti, my chodíme do školky. Hrajeme si povídáme, půjčujem si pastelky. Stavíme a montUjume, venku všechno zkoumáme, zvědaví jsme neposední, KUŘÁTKA SI ŘÍKÁME!