Projektový den – Ovečka

• Šablona I OPJAK Inovativní vzdělávání dětí v MŠ forma vzdělávání Projektová výuka ve škole

Název projektového dne napovídá, že obsahem bylo získávání nových poznatků o zpracování vlny.

Nejprve si děti povídaly s naší odbornicí o ovečkách – kde je najdeme, co je prioritou chovu, jak vypadají, jak se o zvířata humánně a ekologicky starat. Následně se seznámily se všemi výrobky z vlny a tradičními výrobky. Mohly si je ohmatat, najít rozdíly mezi vlnou surovou a vypranou. Děti viděly a zkusily si, jak se vlna z ovečky stříhá, následně češe na česačce, jak se kroutí nit, přede na kolovrátku, jak se plete a jak se tká. Zkusily si svetry a čepice z přírodní vlny a zjistily jejich gramáž i struktury pleteniny.

Vyrobily si výtvarný obrázek svetru z tkaného provázku a ovečku z vlny nalepováním, stříháním a měřením. Naší přednášející děti nakreslily obrázky oveček a vytvořili památeční knížku.